CULIP : Звернення

 

  Звернення


До урядових і неурядових організацій,
засобів масової інформації,
науковців та експертів

18 жовтня 2004 р.

Шановні колеги,

Пропонуємо Вашій увазі і запрошуємо до обговорення проектів пропозицій до Верховної Ради України і до Кабінету Міністрів України щодо розвитку законодавства і державної політики України з контролю над тютюном, які були вироблені на підставі відгуків і пропозицій громадськості протягом січня-жовтня 2004 року.

Всеукраїнський благодійний фонд «Громадянська енергія» протягом п»яти років переймається проблемами протидії тютюнопалінню в Україні. За участі фонду здійснено низку заходів в цій сфері:

  • Протягом 2002-2003 років за ініціативи фонду було створено Робочу групу на чолі з фахівцями Комітету з питань охорони здоров»я, материнства і дитинства Верховної Ради України, яка здійснила всебічний аналіз проблеми тютюнопаління в Україні, і з урахуванням досвіду Канади виробила законопроект «Про охорону здоров»я населення від шкідливих наслідків вживання тютюнових виробів». У грудні 2003 року парламентом законопроект було прийнято у першому читанні і відправлено на доопрацювання до другого читання.

Протягом 2003-2004 років було продовжено роботу в цьому напрямку. Наступним кроком стало розгортання діяльності з громадського контролю над тютюном, та розширення громадської підтримки згаданого законопроекту при підготовці його до другого читання у Верховній Раді України, вироблення наступних пропозицій до законодавства і державної політики України.

Так метою проекту «Законодавча підтримка участі громадськості у боротьбі з тютюнопалінням в Україні» є визначення основних напрямків і розробка рекомендацій щодо стратегії обмеження тютюнопаління в громадських місцях і на місцях роботи, як складової частини громадської політики з контролю над тютюном, запропонувати дійові механізми реалізації цієї стратегії і перш за все включення відповідних положень у законодавство України і документи, що визначають державну політику в цій сфері.

Завдяки заходам, ініційованим фондом починаючи з 2004 року, понад 130 організацій, установ, асоціацій та ін., з усіх областей України активно залучились до заходів з вироблення громадської політики протидії тютюнопалінню в Україні. Зокрема, у відповідь на наше звернення, представники освітніх, медичних, наукових, дослідницьких установ і закладів, громадських організацій, професійних і бізнес-асоціацій, органів місцевої влади і місцевого самоврядування різних рівнів висловлюють свою підтримку стратегії протидії тютюнопалінню, що реалізують громадські організації і органи законодавчої і виконавчої влади, розробляють і впроваджують свої заходи. Протягом 2004 року фондом проведені заходи:

  • — створено умови міжсекторальної співпраці, консолідації урядових, громадських організацій, ЗМІ, науковців і експертів з питань протидії тютюнопалінню в Україні;
  • — на прикладі Львівської області налагоджена співпраця між представниками влади та різними секторами громадськості щодо контролю над тютюном;
  • — громадськість залучилась до обговорення законопроекту «Про охорону здоров»я населення від шкідливих наслідків вживання тютюнових виробів» та Рамкової конвенції з контролю над тютюном ВООЗ (2003-2004);
  • — активізована співпраця різних секторів громадськості з Верховною Радою України і державними установами з доопрацювання і просування для розгляду у другому читанні згаданого законопроекту.

В результаті спільних зусиль і громадської підтримки, незважаючи на потужне тютюнове лоббі у Верховній Раді України, законопроект «Про охорону здоров»я населення від шкідливих наслідків вживання тютюнових виробів» у червні цього року пройшов друге читання і був відправлений на доопрацювання до повторного другого читання.

Проблема скорочення вживання тютюнових виробів в Україні, як і прийняття згаданого законопроекту, є надзвичайно нагальною і значущою для України, тому фонд «Громадянська енергія» запрошує Вас до обговорення пропозицій, що підготовлені та подані до Верховної Ради України у зв»язку з проходженням законопроекту і з метою подальшого розвитку законодавства України з контролю над тютюном (Додаток 1).

Крім цього подаємо на розгляд громадськості пропозиції до Кабінету Міністрів України щодо підтримки проекту Державної комплексної програми «Профілактика та подолання тютюнокуріння в Україні», який ВБФ «Громадянська енергія» до Кабінету Міністрів України (Додаток 2).

Просимо Вас у місячний термін розглянути подані далі пропозиції, запропонувати свої та переслати їх на наші адреси: 01008 Київ, а/с №14, 272-47-15, 235-96-15.

З повагою,
Виконавчий директор фонду
Людмила Левченко.